Aluprof

MB-45 bez tepelnej izolácie

Okenno-dverový systém bez tepelnej izolácie MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci ku konštrukcii vnútorné alebo vonkajšie zástavby, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu napr. Rôzne druhy deliacich stien, hliníkové okná, hliníkové dvere (ručne aj automaticky posuvné dvere), kyvadlové dvere, pokladničné prepážky, výkladné skrine, vitríny a rôzne priestorové konštrukcie.
Konštrukčná hĺbka profilov okien je 45 mm (zárubňa), 54 mm (krídlo), a dverí zhodne 45 mm (zárubňa i krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (u okien) a lícovanie povrchu krídel a rámu (pri dverách). Tvar profilov dovoľuje získať pretiahnuté a odolné konštrukcie okien a dverí. Dôležitou vlastnosťou systému MB-45 je možnosť ohýbania profilov. Zárubní, krídel a priečok, čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkov alebo oblúkových konštrukcií.
Tesnosť je zaistená vďaka využitiu špeciálnych tesnení zo syntetického kaučuku EPDM, ktoré zaručujú odolnosť proti starnutiu pri dlhodobom prevádzky.
V systéme je možné použiť dymotesné dvere MB-45D a je kompatibilný so systémami s tepelnou izoláciou MB-60 a MB-70. Univerzálnosť systému ďalej umožňuje zvoliť medzi niekoľkými variantmi riešenia rôznych konštrukčných detailov napr. Utesnenie dolného krídla dverí, tesnenie posuvných a kyvadlových dverí, tvaru zasklievacích líšt, tvaru a výšky dverného prahu. Rozsah sklenia je 2-34 mm v krídlach okien a 2-25 mm vo fixných oknách a krídlach dverí.

MB-60 s tepelnou izoláciou

Systém MB-60 je kompletný systém pre výrobu hliníkových konštrukcií s tepelnou izoláciou. MB-60 je vhodný na výrobu okien, stien a dverí, kde nie sú kladené vysoké nároky na tepelnú izoláciu, ale zároveň ponúka dostatočnú konštrukčnú tuhosť a pevnosť pri zachovaní prijateľných ekonomických nákladov.
Profily majú trojkomorovú stavbu. Konštrukčná hĺbka profilov hliníkového okna činí 60 mm (zárubňa) a 69 mm (krídlo), pri dverách potom 60 mm (zárubňa i krídlo). Toto prevedenie vytvára jednoliatu plochu z vonkajšej strany po uzavretí v prípade okien a zlicovaný efekt povrchu krídel a zárubne v prípade dverí. Tvar profilov dovoľuje získať pretiahnuté a odolné konštrukcie okien a dverí. Profily je možné ohýbať oi. Zárubne, krídla a priečky, čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií.
Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 2,0-3,2W / m2K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a príslušenstva.
V systéme sú použité profilované tepelné mostíky tvare omega o šírke 24 mm (okná) a 14 mm (dvere) z polyamidu zosilnené skleneným vláknom. Tvar mostíkov zvyšuje pevnosť profilov a uľahčuje ich odvodnenie, čo zaisťuje správnu tepelnú izoláciu v akýchkoľvek atmosferických podmienkach. Tesnenia z EPDM zaručuje dobrú termickú izoláciu krídel dverí, a tiež nepriepustnosť prieniku vody a vzduchu.

Charakteristickou vlastnosťou systému je jeho presná náväznosť na okenno-dverový systém MB-45 a MB-70. Táto konštrukcia umožňuje použiť mnoho kompatibilných dielov v týchto systémoch - zasklievacích líšt, rohovníkov, tesniacich líšt, priľnavých tesnenia, spoločných kovaní, zámkov, pántov, a tiež mnohých identických technologických procesov ako je kolíkovanie priečok, lepenie rohovníkov, atď. Výsledkom je takmer identický vzhľad konečných konštrukcií.

MB-70 vyššia izolácia

MB-70 je moderný systém pre výrobu okien a dverí so zvýšenou tepelnou izoláciou. Spĺňa požiadavky na tepelnú izoláciu podľa ČSN 73 0540. Profilácia 3-komorových profilov dosahuje súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,6-2,4 W / m2K podľa EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profiloch a príslušenstva). Toto je dosiahnuté mj vďaka PA izolátorom v tvare "omega", ale tiež 2-komponentné stavbou centrálneho tesnenia. Systém sa vyznačuje robustnosťou profilov (hrúbka stien min. 2 mm) a veľmi dobrým technickým riešením. Vyberať si môžete z veľkého množstva príslušenstva a kovania renomovaných značiek (napr. ROTO, SDR. Hahn, GEZE atď.). Tak ako u všetkých systémov ALUPROF môžete vyberať z rôznych farebných úprav a prevedení.

Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), pri dverách 70 mm (rám i krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (u okien) a lícovanie povrchu krídel a rámu (pri dverách).

Nízka hodnota súčiniteľa prestupu tepla Uf je vďaka použitiu špeciálneho tepelného mostíka a tesnenia. Tepelný mostík typu "omega" z polyamidu spevneného skleným vláknom má šírku 34 mm (okná) a 24 mm (dvere). Použitý tvar mostíka zvyšuje tuhosť profilov, uľahčuje ich odvodnenie a zabezpečuje vhodnú tepelnú izoláciu za každého počasia. Tepelné vložky použité v oknách majú doplnkové utesnenia na spoji profilov a vložky a tiež výstupy deliace komoru na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi. To všetko eliminuje ďalšie vyplnenie priestoru medzi vložkami polyuretánovou penou alebo polystyrénovými vložkami.

V systéme MB-70 je možné vyrábať dvere a okná odolná proti vlámaniu, rôzne verzie okien, okno s tzv. Skrytým krídlom MB-70US a verziu MB-70 Industrial čiže okno so vzhľadom podobným oceli, ktoré sa používa pri modernizácii pamiatkových objektov. Systém MB-70 je tiež základom konštrukcie fasády tzv. "Studeno-teplej" MB-70CW.

MB-86 super izolácia

Nový systém hliníkových okien a dverí MB-86 ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný aj pre nízkoenergetické domy. Je to prvý hliníkový systém, ktorý používa kremičitý aerogel vyplnený netkanou sklenenou textíliou (vo verzii AERO), ktorý pomáha dosiahnuť špičkových teplotných parametrov (UW celého okna od 0,8 W / m2K, UD dverí od 1.0 W / m2K). Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov a hmotnosťou (krídlo okna / dverí až 200 kg!), A tiež konštrukcií odolných proti vlámaniu.
Charakteristické črty hliníkových okien a dverí v systéme MB-86:
• 3 varianty izolácie - ST, SI a AERO
• široké izolátory s dodatočnými izolačnými prvkami
• 2-zložkové centrálne tesnenie dokonale izoluje priestor medzi krídlom a rámom
• dizajnové zasklievacie lišty vo variantoch Standard a Prestige
• rôzne typy kovaní vrátane skrytých pántov
• rozsah zasklenia až 67 mm (3-sklá, akustická, bezpečnostné, ...)
• odolnosť proti vlámaniu RC2, RC3 (WK2, WK3)

Dôležitým prvkom tohto systému je jeho kompatibilita so systémom posuvno-zdvižných dverí MB-77HS, takže váš dom alebo stavba získa kompaktný vzhľad a zároveň má zaručenú vysokú tepelnú izoláciu.

Priepustnosť vzduchu: trieda 4, PN-EN 12207: 2001
Vodotesnosť: trieda E 1500, PN-EN 12208: 2001
Koeficient prestupu tepla (Uf):
verzia MB-86 ST: od 1,3 W / m2K
verzia MB-86 SI: od 0,9 W / m2K
verzia MB-86 AERO: od 0,63 W / m2K
Odolnosť na zaťaženie vetrom:
trieda C5, PN-EN 12211: 2001, PN-EN 12210: 2001

* Viac informácií o profiloch ALUPROF nájdete TU

Kontaktujte nás